Jak złożyć UPL-1 za pomocą Profilu Zaufanego

  • -

Jak złożyć UPL-1 za pomocą Profilu Zaufanego

Category : Aktualności

Aby złożyć pełnomocnictwo należy przejść na stronę usługi: Ustanowienie pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (UPL-1) i wybrać opcję Załatw sprawę.

Przedsiębiorca zostanie przekierowany na stronę logowania do Profilu Zaufanego.

Po zalogowaniu się do Profilu Zaufanego, przedsiębiorcy ukaże się druk dokumentu „Pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej”. Dokument ten należy wypełnić, poprzez wprowadzenie wymaganych danych.

Na początku przedsiębiorca wybiera z dostępnej listy miejsce składania pełnomocnictwa (właściwy urząd) oraz wpisuje swoje dane identyfikujące.

Następnie przedsiębiorca powinien uzupełnić dane pełnomocnika upoważnionego do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Pole D dotyczy terminu obowiązywania pełnomocnictwa. Jeżeli UPL-1 ma nie stracić swojej ważności to należy zaznaczyć checkbox bezterminowo.

W każdym momencie przedsiębiorca ma prawo odwołać pełnomocnictwo udzielone na druku UPL-1, poprzez złożenie Zawiadomienia o odwołaniu pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (OPL-1).

Ostatnia część dokumentu dotyczy samego oświadczenia podatnika. W tym miejscu należy wpisać swoje dane osobowe (Nazwisko i Imię).

Po wybraniu opcji Zapisz i Dalej, przedsiębiorcy ukaże się podgląd składanego przez niego pełnomocnictwa. Gdy wszystkie dane się zgadzają można przejść do etapu jego podpisania Profilem Zaufanym. Należy wybrać opcję Podpisz.

Następnie ukaże się komunikat, gdzie należy wybrać Podpisz Profilem Zaufanym.

W kolejnym kroku serwis epuap.gov.pl przeniesie do etapu podpisania UPL-1, gdzie przedsiębiorca będzie widział wszystkie swoje dane osobowe oraz dane dokumentu. Należy wybrać Podpisz profilem zaufanym. Serwis przekieruje z powrotem do strony logowania.

Po ponownym zalogowaniu wyświetli się komunikat o prawidłowym podpisie. Na tym etapie przedsiębiorca może wysłać dokument UPL-1 wybierając opcję Wyślij.

UPL-1 należy złożyć przed przesłaniem przez pełnomocnika pierwszego podpisanego przez niego dokumentu. Najlepiej zrobić to z kilkudniowym wyprzedzeniem. Nie ma bowiem ustawowo określonego terminu wprowadzenia danych pełnomocnika do systemu e-Deklaracje.


TAXMASTERS Spółka z o.o.

Adres
ul. Pachońskiego 9
31-223 Kraków

Godziny
Poniedziałek—piątek: 9:00–15:00
Sobota & Niedziela:
nieczynne

Napisz do nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

Call Now Button

Privacy Policy Settings