Likwidacja „odwrotnego obciążenia”

  • -

Likwidacja „odwrotnego obciążenia”

Category : Bez kategorii

Od 1 listopada 2019 r. nie będzie już w obrocie krajowym mechanizmu odwrotnego obciążenia. Zastąpi go obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (Split Payment).

Będzie on stosowany w odniesieniu do dostaw towarów i świadczenia usług z załącznika nr 15 do ustawy o VAT, np. zakupu części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, węgla i produktów węglowych, maszyn i urządzeń elektrycznych, ich części i akcesoriów, usług budowlanych.

1. Jeśli kupujesz określone towary i usługi z załącznika nr 15, a faktura wynosi min. 15 000zł brutto i więcej – musisz, płacąc za tę fakturę, zrobić to za pomocą mechanizmu podzielonej płatności. Nie jest ważne, czy jesteś czy nie podatnikiem VAT. Nie zapłacisz takiej faktury przy użyciu swojego osobistego konta, musisz założyć w tym celu konto firmowe. Nie możesz płacić za takie towary kartą płatniczą!
2. Jeśli sprzedajesz określone towary i usługi z załącznika nr 15, a faktura wynosi min. 15 000zł brutto i więcej – musisz na wystawianej przez siebie fakturze umieścić oznaczenie: „mechanizm podzielonej płatności”.
3. Brak realizacji obowiązków opisanych w punkcie 1 i 2 może spowodować nałożenie kary, a u nabywcy takiej usługi brak prawa do zaliczenia takiej faktury do kosztów.


TAXMASTERS Spółka z o.o.

Adres
ul. Pachońskiego 9
31-223 Kraków

Godziny
Poniedziałek—piątek: 9:00–15:00
Sobota & Niedziela:
nieczynne

Napisz do nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

Call Now Button

Privacy Policy Settings